Karavan Modelleri 0542 456 55 07

Karavan modelleri içinde en çok tercih edilen modeller çekme karavan ve motokaravan olsa da Başka modeller de gezi seven ve karavan sever kişiler tarafınca oldukça merak ediliyor. Hepimiz uzun yolculukları karavan ile bir tatilin tadına ulaştığında hiç bırakmıyor. Sizlerde yolculuklarınızı ve tatillerinizi güzel bir karavanla yapmayı isterseniz burada belirttiğimiz modellerden birini tercih edebilirsiniz. Bu karavan modelleri hangi kullanım için müsait bütün detayları ve bilgileri ile anlattık.

Artık günümüzde karavanlar kendi evlerimizden farksız. İçerisinde mutfak, yataklar, banyo tuvalet dahi bulunuyor. Ayrı bir ömür alanı sunan bu araçlar ile Türkiye’nin her yerinde gezi edebilir ek olarak yurt dışında seyahatinizi dahi gerçekleştirebilirsiniz. Dünyayı karavanla gezmek bir söylenti değil. Birçok aile bu hayalini gerçekleştirmektedir.
Şimdi size karavanların birbirinden kullanışlı, lüks karavan çeşitlerine.

Although the most preferred models among caravan models are travel trailers and motorhomes, other models are also highly curious by people who love travel and caravans. All of us never give up on long journeys when we enjoy a holiday with a caravan. If you would like to make your travels and holidays with a beautiful caravan, you can choose one of the models we have mentioned here. We explained these caravan models with all the details and information they are suitable for.

Nowadays, caravans are no different from our own homes. It even includes a kitchen, beds, bathroom and toilet. With these vehicles, which offer a separate living space, you can travel all over Turkey and even travel abroad. Traveling the world by caravan is not a rumor. Many families realize this dream.
Now for you, the most useful and luxurious caravan types.

Caravan Models

If your dream of traveling the world includes a caravan, here are the most preferred and simple to use caravan types.
Class B Motorhomes
These caravans, also known as Campervans, are a type of caravan that can be easily used by people with a class B driver’s license. The choice of panel van is a version of commercial vehicles converted into a caravan. It does not look like a caravan from the outside, so you can stay with these vehicles wherever you want. You can travel by building a beautiful living space inside these vehicles. Since it is spacious inside, you can easily design the kitchen and mattress area inside.

Хотя наиболее предпочтительными моделями среди моделей караванов являются туристические прицепы и автодома, люди, которые любят путешествия и караваны, также очень интересуются другими моделями. Все мы никогда не отказываемся от дальних путешествий, когда наслаждаемся отдыхом в караване. Если вы хотите путешествовать и отдыхать на красивом караване, вы можете выбрать одну из моделей, которые мы здесь упомянули. Мы объяснили эти модели караванов со всеми подробностями и информацией, для которых они подходят.

В наши дни караваны ничем не отличаются от наших собственных домов. Здесь даже есть кухня, кровати, ванная и туалет. На этих автомобилях, которые предлагают отдельное жилое пространство, вы можете путешествовать по всей Турции и даже путешествовать за границу. Путешествие по миру в караване – это не слухи. Многие семьи реализуют эту мечту.
Теперь для вас самые полезные и роскошные виды караванов.

Модели караванов

Если ваша мечта о путешествии по миру включает в себя караван, вот наиболее предпочтительные и простые в использовании типы караванов.
Автодома класса B
Эти караваны, также известные как Campervans, представляют собой тип караванов, которыми могут легко пользоваться люди с водительскими правами класса B. Выбор фургона – это вариант коммерческого транспорта, переделанный в фургон. Внешне он не похож на фургон, поэтому вы можете оставаться с этими транспортными средствами где захотите. Вы можете путешествовать, построив красивое жилое пространство внутри этих транспортных средств. Поскольку внутри просторно, вы легко сможете спроектировать внутри кухню и матрасную зону.

Karavan Modelleri

Dünyayı gezim hayalinize karavan da dahilse buyurun sizlere en oldukça tercih edilen ve kullanması basit olan karavan çeşitleri.
B Sınıfı Motokaravanlar
Campervan olarak da malum bu karavanlar B sınıfı ehliyete sahip kişilerin rahatlıkla kullanabileceği bir karavan çeşididir. Panelvan seçimi ticari araçların karavana dönüştürülmüş halidir. Dışarıdan karavan görünümü yoktur bu nedenle de dilediğiniz yerde bu araçlarla konaklayabilirsiniz. Bu araçların içine güzel bir ömür alanı inşa ederek yolculuğunuzu yapabilirsiniz. İçi geniş olduğundan mutfak ve döşek alanını rahatlıkla içeride dizayn edebilirsiniz.

Çekme Karavanlar

Motorlu taşıta bağlanarak çekilen karavanlardır. Çadır çekme karavanların bir üst modeli diyebileceğimiz dizayna haizdir bu karavanlar. İçerisinde bütün ömür alanı bulunmaktadır. Konforlu ve kullanışlı olması nedeni ile bu karavan türü devletimizde daha oldukça kullanılıyor. Arabaya bağlanarak karavanla dilediğiniz yere gezi edebilirsiniz.
Gazlı ocak, buzdolabı,çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, klima, televizyon masa ve lavabo şeklinde ömür alanları ve gereçler bu karavanların içinde bulunuyor. Farklı tasarım ve bütçe doğrultusunda istenilen ürünler eklenebilir.
10 metreye kadar bu karavan modellerinden biri üretilebilir. İç genişliği de dizayna göre farklıdır. İki tane yataklı bile bulunan karavanlar çekme türlerinde görülür. Bazılarında ise dışarı doğru oluşturulan mekanizmalar bulunur. Ekstra ferahlık ve ömür alanı bu şekilde doğar.

A Sınıfı Motokaravanlar

B yeterlik sahibi kişiler bu karavanları kullanamazlar. Genelde 7-12 metre uzunluğa sahiptir. Kamyon şasisi üstünde bulunan bu karavan çeşidi de tercih edilen bir türdür. Diğer karavan çeşitlerine gore fazlaca pahalıdır ve bütün lüks donanımlara haizdir. Kişiye özel tasarımlar ile içlerinde Gazlı ocak, buzdolabı,çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, klima, televizyon masa ve lavabo
konulabilir.

Alkovenli ve Semi Entegre Motokaravanlar

Türkiye’de Alkovenli karavanlar olarak biliniyorlar. Kamyonet seçimi araçların arka kısmının yapılması kararı doğar Alkovenli karavan şoför kısmının üstünde yatak olan karavanlara denir. Yüksek ve geniş havadar bir yapıya sahiptirler. Yetki belgesi ve gerekli donanımı bulunmayan firmalar bu karavanları üretemezler.Gerekli proje çalışmaları onaylanması gerekir. Bu yüzden bu karavanların yapımında yetki belgesi zorunluluğu bulunuyor.